EĞİTİM & DANIŞMANLIK 

serdar sönmemiş

İçimizdeki gizli yetenekler...

SAHNE IŞIKLARI

Katılımcıların oyunculuk, yönetmenlik, sanat yönetmenliği yaptıkları, gizli kalmış yeteneklerini ve kendilerini keşfedebilecekleri bir tiyatro çalışmasıdır. Çalışma sonunda hazırlanan eserler sergilenerek perde kapanacaktır. 
 
Tiyatro, bu çalışmada katılımcılara; davranış ve tutumlarını, düşünme ve yönetme süreçlerini bambaşka gözlerle izleme fırsatı sunacaktır. Alıştıkları kalıpların dışından bakmalarına yardımcı olarak hem kendilerinin hem de iş arkadaşlarının farklı yönlerini tanıyıp kendilerini geliştirebilme ortamı yaratacaktır. 
 
SAHNE IŞIKLARI kalıp bir program değildir, her kurumun ihtiyacına, katılımcı sayısına göre “kuruma özel”  “hizmete özel” “ürüne özel” paketler şeklinde tasarlanır. Öncelikli hedefi ekiplerin iş ortamında daha uyumlu ve yaratıcı bir çalışma iklimi oluşturmalarına katkı sağlamaktır.  

Oyunculuk üzerine bilgilendirme

Doğaçlama tiyatro ve oyunculuk üzerine bilgiler aktarılır. 
 Fayda; Belirsizlikle baş etmede bilginin ve bilgi sahibinin rolünün kavranması. Kurum çalışanlarının yeni bir disiplinle tanışması. 

Okuma Provası

Sahnelenecek eser hep birlikte okunur. Karakter analizleri üzerine tartışılır. Fayda; Ses tonu ve beden dili kullanımını zenginleştirme. Karakter analizi yaparken duygudaşlık becerisini geliştirme. İkna etme ve inandırıcılık yetisi üzerinde çalışma. 

Rol Dağıtımı

IRollerin seçilip dağıtılmasıyla gün devam eder. Fayda: Neden o rolü oynamak istediklerine ait bireysel farkındalık üretme ve güçlü yönlerini görmek suretiyle özgüven artışı. İkna ve müzakere becerisi geliştirme. Çalışma arkadaşlarına farklı pencereden bakabilme, onların farklı ve güçlü yönlerini keşfetme.

İçimizdeki gizli yetenekler...

SineVoyage

SineVoyage, katılımcıların rol aldıkları, yönetmenlik, kameramanlık, sanat yönetmenliği yaptıkları, gizli kalmış yeteneklerini ve kendilerini keşfedebilecekleri bir kısa film çekme yolculuğudur. Film çekme süreci burada elbette bir eğitim aracıdır. 


Bu yolculuğa hazır olanlar, meslek hayatlarındaki davranış ve tutumlarını bambaşka gözlerle izleme fırsatını bulacaklardır. Film seti ortamı katılımcıların alıştıkları kalıpların dışına çıkmalarını sağladığı için eğitime daha yüksek motivasyonla katılarak hem kendilerinin hem de iş arkadaşlarının farklı yönlerini tanıyıp kendilerini geliştirebileceklerdir. 


SineVoyage kalıp bir program değildir, her kurumun ihtiyacına, katılımcı sayısına göre “kuruma özel” “hizmete özel” “ürüne özel” paketler şeklinde tasarlanır. Öncelikli hedefi ekiplerin iş ortamında daha uyumlu ve yaratıcı bir çalışma iklimi oluşturmalarına katkı sağlamaktır.

Oyunculuk üzerine bilgilendirme

Doğaçlama tiyatro ve oyunculuk üzerine bilgiler aktarılır.  
Fayda: Belirsizlikle baş etmede bilginin ve bilgi sahibinin rolünün kavranması. Kurum çalışanlarının yeni bir disiplinle tanışması.

Okuma Provası

Business are discovering that it may be necessary to obtain managed Senaryo hep birlikte okunur. Karakter analizleri üzerine tartışılır.
Fayda: Ses tonu ve beden dili kullanımını zenginleştirme. Karakter analizi yaparken duygudaşlık becerisini geliştirme. İkna etme ve inandırıcılık yetisi üzerinde çalışma.

Çekim

ITüm katılımcıların rol aldığı film çekilir. 
Fayda: Farklı bir ortamda aynı hedefe doğru ekip ruhunu hissetmek. Duygu kontrolü (performans kaygısıyla baş etme)