yaratıcı fikirler atölyesi

eğitim &danışmanlık

Sürdürülebilir Pozitif Duruş

KURUMSAL

SÜRDÜRÜLEBİLİR POZİTİF DURUŞ 

Giderek mutsuzlaşan, yaşamdan daha az keyif alan bir topluluk bazen bizi de girdabında sürükleyebilir… Oysa istersek, içimizde bir kıvılcım olarak duran pozitif gücümüz her an güçlü bir ışığa dönüşebilir… Yeter ki isteyelim ve pozitif olmayı seçelim…

Hiç kimse negatif, karamsar, kötümser düşünürken hayata olumlu bakabilmeyi beceremez o halde öncelikle düşünme sistemimizi olumlu düşünceler üretmek üzere dönüştürmemiz gerekiyor. Bunun için de düşünme eğilimimizin hangi yönde olduğunu fark etmemiz gerekiyor.

Bazen üretmiş olduğumuz düşüncenin negatif bir düşünme eylemin sonucunda ortaya çıktığını kaçırabiliyoruz daha da kötüsü bu düşüncenin en doğru ve alternatifsiz olduğuna inanabiliyoruz.

Pozitif dönüşüm becerileri bize sorgulama fırsatı bulamadığımız düşüncelerimizi yeniden ele alarak sorgulama fırsatı verecek. Düşünmenin aşamalarını analiz ederek pozitif düşünebilmenin bir istek ve seçim meselesi olduğunu kavrayacağız…

 

SÜRDÜRÜLEBİLİR POZİTİF DURUŞİN HEDEFİ NEDİR?

Eğitimin öncelikli hedefi; pozitif ya da negatif düşünmenin doğuştan gelen, değişmeyecek bir karakter tarzı olmadığının altını çizmektir. Bu bakış açısıyla katılımcılara pozitif düşünme alışkanlığı yaratmak üzere yeni yöntemler önerir. Düşünmek kontrol edilebilen bir süreçtir ve pozitif düşünmek kişiyi başarıya götürür yeter ki bu fikri eyleme geçirebilelim…

 

SÜREÇ

Eğitimde pozitife dönüşümün ana konuları, önerilen yöntemler ve işleyiş bir günlük seminerle katılımcılara aktarılır. Bu seminer sonrasında katılımcılar sistemi tamamen kavramış olurlar, artık düşünme yapılarını değiştirmek için yöntemli olarak çalışabilecekleri araçlara ve farkındalığa sahiptirler.

Katılımcılar dilerlerse on beş gün arayla olması önerilen birer günlük uygulama, geliştirme atölyesine de katılabilirler.

 

BİREYSEL

POZİTİF DÖNÜŞÜM KOÇLUĞU

Pozitif düşünme yöntemi çalışmalarına istenirse bireysel katılım da mümkündür. Bu durumda bireysel koçluk yaklaşımıyla yol alınacak ve ikili görüşmelerle belirlenecek özel yol haritası doğrultusunda ilerlenecektir.