EĞİTİM & DANIŞMANLIK 

serdar sönmemiş

Olumsuz duygularla baş edebilmenin yolunu anlatan bu kitap,  “şahane” kavramını yeniden şekillendiriyor. Yazar kendini bilmeye, kişinin kendiyle kurduğu iletişimin önemine yine kendi deneyiminden yola çıkarak örnekler vermekle birlikte, deneyimlerinin sonunda hayatı ve onun getirdiği zorlukları daha kolay ya da olabilecek en az hasarla atlatabilmek için işe yarayan, kendisi için hayat felsefesi niteliğindeki formülleri okurlarıyla paylaşıyor.  

Bu süreçte, zihinsel olarak kendi yarattığımız “çaresizlik çemberine” kendi kendimizi nasıl hapsettiğimiz ve istediğimiz takdirde bu tutsaklıktan nasıl kurtulabileceğimiz sorularına özgün cevaplar veriyor. Başka bir ifadeyle bizleri, “en berbat hallerde bile berbat olmayan ruhsal bir durumu seçebilme” haliyle yüzleştiriyor.   

Özetle “Şahane olmayı” seçmek, çaresizlik çemberinden sıyrılmanın, olumsuz koşullarla daha güçlü bir şekilde başa çıkabilmenin, en kötü koşulların içindeki yeni başlangıçları fark edebilmenin yollarını açacak. Ne dersiniz? Denemeye değmez mi?