EĞİTİM & DANIŞMANLIK 

serdar sönmemiş

SÜRDÜRÜLEBİLİR POZİTİF DURUŞ

"İyimser bir yaşam için yeni düşünme alternatifleri"

KİMLER KATILABİLİR?

Yoğun tempodaki iş dünyasına kısacık bir mola vererek; kendisiyle baş başa kalmak, zihinsel ve duygusal bir yolculukla yeni yöntemler öğrenmek isteyen herkes katılabilir.  

 EĞİTİMDEN BEKLENEN SONUÇLAR

Günlük yaşantımızda karşılaştığımız sorunlarla uğraşmaktan fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak yorgun düşüyoruz. Yorgunluk bizi olduğumuzdan daha da olumsuz bir zihin yapısına sürüklüyor ve bu sarmal bazen kartopu gibi büyüyor. Çoğumuz bu sarmalın pozitif düşünmekle dağılacağını biliriz ama pozitif düşünmenin, tıpkı yeni lisan öğrenmek gibi, “öğrenilen bir beceri” olduğunu unutabiliriz. 
 Eğitimin amacı, öncelikle negatif düşünmenin kaynaklarını ve nedenlerini kavramak ve neşeli, canlı, pozitif bir yaşama yönelik öğrendiklerimizi “sürekli uygulayabilmek için” gereken sağlam ipuçlarını vermektir.

HEDEF

Eğitimin öncelikli hedefi; pozitif ya da negatif düşünmenin doğuştan gelen, değişmeyecek bir karakter tarzı olmadığının altını çizmektir. Bu bakış açısıyla katılımcılara pozitif düşünme alışkanlığı yaratmak üzere yeni yöntemler önerilir. Düşünmek kontrol edilebilen bir süreçtir ve pozitif düşünmek kişiyi başarıya götürür yeter ki bu fikri eyleme geçirebilelim…  

SÜREÇ

Eğitimde pozitife dönüşümün ana konuları, önerilen yöntemler ve işleyiş bir günlük seminerle katılımcılara aktarılır. Bu seminer sonrasında katılımcılar sistemi tamamen kavramış olurlar, artık düşünme yapılarını değiştirmek için yöntemli olarak çalışabilecekleri araçlara ve farkındalığa sahiptirler. Unutulmamalı ki başarıyı kolayca  vazgeçmemek getirecektir.